Motra dhe vllezer Shqiptar !


Data: Sunday, 11 October @ 16:54:21 PDT
Argumenti: Alb Letters


  Albanian

  Une sot po ua dergoj kete foto ku shifet se ne Manchester Anglise me daten 30 gusht 2007 me rastin e 10 vjetorit te shkorjes ne amshim e te madhes son nena Tereze. Ky projekt ka qen ideja e ime dmth e Osman Cakes.


  Kjo shtatore eshte vendosur ne obollin e nje manastiri ketu ne Manchester manastiri quhet Manastiri i Gortonit. Ky Manastir eshte ngritur ne vitin 1861 mirepo per tre vjet eshte riparuar dhe riparimi i tij ka kushtuar 7 milion funta ndersa vetem shtatorja e nenes son te madhe ka kushtuar 33.500 funta.

  Kjo shtatore eshte vedosur ne oborr ketij Manatyri dmth ne hyrjen kryesore. Kete manastir e vizitoj personalitet boterore.

  Shendet dhe lumturi ne jete ju uron Osman Caka


  Dergoi per botim Z.SOKRAT BOZO -Drejtor Ekzekutiv i "Koleksionisti Shqiptar"

11 Tetor 2009Ky Artikull vjen nga Albanian Collectionist - The first Albanian Collection website - Faqja e pare e Koleksioneve Shqiptare
http://collectionist.tanmarket.com

URL pėr kėtė lajm ėshtė:
http://collectionist.tanmarket.com/modules.php?name=News&file=article&sid=24